HOME

KDO JE WIMPY?

KDE WIMPYHO HLEDAT?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

DISKOGRAFIE

VERCAJK

GALERIE

KONTAKT

Wimpy začínal co by Zdeněk Tichota jako hráč na kytaru. Po třech letech poklidného nic nedělání  v kytarových kursech OKD obdržel nového lektora v podobě Zdenka Fišera. Ač nerad, do kursů stále chodil. Z.Fišer (dále už jen Crissa) mu hudbu Jazz&Fusion dokázal zpřístupnit. Jeho první vystoupení

vůbec, bylo souhrou náhod na baskytaru jako záskok za nemocného spolužáka na závěrečných přehrávkách kursu OKD. První kroky s kapelou učinil s ansámblem Nová Vize, kde realizoval to co u Crissy nasál. Později se stal členem rockově orientované skupiny Baraccuda. Tíhnutím k baskytarovým  technikám se postupně zdokonaloval i na tomto nástroji. Crissa si všiml Wimpyho dovedností a zkusil spolu s Wimpym a se svojí manželkou Irenou přehrát pár standardů. Na to konto vznikla skupina Fišergang. S touto formací absolvoval i legendární  přehrávky na PKS. Postupem času začal hrát i v kapele Impuls, což byla jedna z Crissových kultovních formací.

Důležitou událostí bylo angažmá v soul-funkové skupině Slávka Jandy Yandim Band, kde si zahrál s řadou skvělých muzikantů. V tomto období vznikla i sestava Runway, kde se Wimpy vrátil ke kytaře. Další významné lano bylo do Acoustic setu Luboše Andršta, který se Wimpymu podařilo zelektrizovat na Luboš Andršt Group. Luboš Wimpyho angažoval i do svého Blues Bandu, kde si Wimpy zahrál s  několika zahraničními zpěváky.

Prestižní nabídka přišla i od Jiřího Stivína pro jeho company a neméně

důležité bylo i angažmá ve skupinách Hot Line, Jana Koubková, Rhythm Desperados, Blues Wave, Blues session.

Wimpy spolu s  dlouholetým kolegou Pavlem Razímem zakládá band s přízviskem Big Fun.Nabídka přišla i do skupiny Michala Prokopa Framus 5. V roce 2013 je Wimpy povolán do kapely Blues Box Heroes vedené fenomenálním kytaristou Romanem Pokorným. Počátek roku 2014 je v hudebním životě Wimpyho opět zlomový. Je osloven doslova rozjetou, Jump-Bluesovou kapelou St.Johnny včele s Janem Stehlíkem. Zde se jeho cesta znovu kříží s kolegou a živelným perkusistou a bubeníkem Pavlem Plánkou. V současné době tedy můžete Wimpyho spatřit na podiích ve službách St.Johnny, Romana Pokorného, Michala Prokopa, Rhythm Desperados. Důležitá jsou i vystoupení v prestižním klubu Jazz Republic, kde je Wimpy obsazován do nejrůznějších formací. V roce 2019 Wimpy se začíná realizovat i s vlastní kapelou Jack In Concept, kde díky schovívavosti spoluhráčů reprodukuje i vlastní skladby.

 

Interview pro Muzikus zde