index

kdo je wimpy

vercajk

discografie

galerie

kuchyně

kontakt/odkazy

 

 

Kdo je Wimpy?

 

Wimpy začínal co by Zdeněk Tichota jako hráč na kytaru. Po třech letech poklidného nic nedělání  v kytarových kursech OKD obdržel nového lektora v podobě Zdenka Fišera. Ač nerad, do kursů stále chodil. Z.Fišer (dále už jen Crissa) mu hudbu Jazz&Fusion dokázal zpřístupnit. Jeho první vystoupení

vůbec, bylo souhrou náhod na baskytaru jako záskok za nemocného spolužáka na závěrečných

přehrávkách kursu OKD. První kroky s kapelou učinil s ansámblem Nová Vize, kde realizoval to co

u Crissy nasál. Později se stal členem rockově orientované skupiny Baraccuda.

Tíhnutím k baskytarovým  technikám se postupně zdokonaloval i na tomto nástroji. Crissa si všiml Wimpyho dovedností a zkusil spolu s Wimpym a se svojí manželkou Irenou přehrát pár standardů.

Na to konto vznikla skupina Fišergang. S touto formací absolvoval i legendární  přehrávky na PKS. Postupem času začal hrát i v kapele Impuls, což byla jedna z Crissových kultovních formací.

Důležitou událostí bylo angažmá v soul-funkové skupině Slávka Jandy Yandim Band, kde si zahrál

s řadou skvělých muzikantů. V tomto období vznikla i sestava Runway, kde se Wimpy vrátil

ke kytaře.

Další významné lano bylo do Acoustic setu Luboše Andršta, který se Wimpymu podařilo zelektrizovat na Luboš Andršt Group. Luboš Wimpyho angažoval i do svého Blues Bandu, kde si Wimpy zahrál s  několika zahraničními zpěváky.

Prestižní nabídka přišla i od Jiřího Stivína pro jeho company a neméně důležité bylo i angažmá

ve skupinách Hot Line, Jana Koubková, Rhythm Desperados, Blues Wave a Big Fun. Nabídka přišla i do skupiny Michala Prokopa Framus 5. V roce 2013 je Wimpy povolán do kapely Blues Box Heroes vedené fenomenálním kytaristou Romanem Pokorným. Počátek roku 2014 je v hudebním životě Wimpyho opět zlomový. Je osloven doslova rozjetou, Jump-Bluesovou kapelou St.Johnny včele s Janem Stehlíkem. Zde se jeho cesta znovu kříží s kolegou a živelným perkusistou a bubeníkem Pavlem Plánkou.

V současné době tedy můžete Wimpyho spatřit na podiích ve službách St.Johnny, Romana Pokorného, Michala Prokopa, Rhythm Desperados, Big Fun. Důležitá jsou i vystoupení v prestižním klubu Jazz Republic, kde je Wimpy obsazován do nejrůznějších formací.